Σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι στο Τορίνο, η Τότεναμ επέστρεψε από την «Κόλαση» του 2-0 στο δεκάλεπτο κόντρα στην Γιουβέντους και με την πανάξια ισοπαλία (2-2) που απέσπασε έγινε φαβορί για την πρόκριση.

να πρώτο δεκάλεπτο για τους φιναλίστ του Τσάμπιονς Λιγκ βγαλμένο από τα… όνειρα των δεκάδων χιλιάδων υποστηρικτών τους στις εξέδρες του «Juventus Stadium», με τον Γκονσάλο Ιγκουαΐν να επιτυγχάνει την πιο γρήγορη «ντοπιέτα» στην ιστορία των νοκ-άουτ, σκοράροντας με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μίραλεμ Πιάνιτς στο 2′ και εκτέλεση πέναλτι (το κέρδισε ο Φεντερίκο Μπερναντέσκι από τον Μπεν Ντέιβις) επτά λεπτά αργότερα, για τον απόλυτο αιφνιδιασμό των «Πετεινών» του Λονδίνου και το 2-0 της ομάδας του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι.

Διαβάστε Περισσότερα στο: Themasports.com